Voetbal speelt een heel belangrijke rol in het leven van Jort Seegers (20). Hij is zelf keeper van GHVV ’13, maar ook Feyenoord loopt als een rode draad door zijn leven. “Eigenlijk is mijn hele weekend gevuld met voetbal of andere sport. Op zaterdag speel ik zelf, op zondag kijk ik op televisie of zit ik in De Kuip. Maar ook andere sporten vind ik leuk hoor: Formule 1 of de grotere darttoernooien. Ik ga voor de derde keer naar de finale van het WK-darts. Wat ik er leuk aan vind? Joh, ik heb eigenlijk geen idee.”
Seegers is een kind van de vereniging. Hij begon bij de mini-F’jes van Bernisse, bleef na de fusie met PFC bij GHVV ’13 en is inmiddels de vaste doelman van het eerste elftal. Sinds zijn zestiende is hij bij de selectie betrokken. “De laatste drie seizoenen als basisspeler. Het jaar ervoor zat ik op de bank, maar ik maakte toen wel mijn debuut,” vertelt hij.
Juiste keuze?
Zijn keuze voor het keepersvak kwam als jeugdspeler toevallig tot stand. “Ik zal je zeggen dat ik het eigenlijk niet precies meer weet,” lacht hij. “Toen ik in de F’jes speelde, moesten we rouleren omdat we geen vaste keeper hadden. Dat wel. Maar in de E-jeugd koos ik echt voor keepen. Of het de juiste keuze is geweest, weet ik eigenlijk nog steeds niet, want ik vind voetballen ook hartstikke leuk. Maar toen ik eenmaal voor het keepen koos, wilde ik niet meer stoppen.”
Seegers begon ooit als verdediger. “Ik denk dat het meevoetballende deel ook wel een van mijn betere punten is. Ik denk dat mijn reflexen ook goed zijn. Een verbeterpunt is wel de hoge bal, de voorzetten vanaf de zijkant. Dat blijft lastig, al zit er wel verbetering in. Het is ook moeilijk te trainen, vind ik. Een hoge voorzet tijdens een training is anders dan tijdens een wedstrijd. Ik kan daarin nog stappen maken, gewoon door veel wedstrijden te spelen.”
Echt belangrijk zijn
Hij houdt ervan om met druk te spelen. “Dat het ergens om gaat. En dat je met een redding echt belangrijk kunt zijn. Dat vind ik lekker. De andere kant is natuurlijk dat je als keeper ook de mist in kunt gaan. Als jij een fout maakt, is het vaak een doelpunt. Dan kan je door de grond zakken. Gelukkig is de laatste echte blunder van twee jaar geleden. Je hebt altijd wel eens een tegengoal waarbij je denkt: had ik niet iets meer kunnen doen? Maar dat heeft iedere keeper. Maar toen, twee jaar terug, stuiterde de bal via mijn arm in het doel. Een nat veld, harde wind. Vreselijk.”
Maar net zo snel als hij baalt, laat hij het ook weer los. “Of ik nou een fout maak of een goede redding, ik zet het snel van me af. Je moet door. Dat hoort bij het keepersvak. Je kunt niet te lang stilstaan bij een moment, want het volgende moment volgt snel.”
Kampioen
Over de doelstelling met GHVV ’13 is Seegers duidelijk: kampioen worden. “Niet iedereen wil dat nog hardop uitspreken, maar voor mij is dat wel zo,” aldus de doelman, die zich thuis voelt bij de club. “Ik heb wel ambities, maar ik heb het hier heel erg naar mijn zin. Na de wedstrijd een biertje, gezellig met de jongens. Dat vind ik wel heel belangrijk.”
Voetbal speelt dus een grote rol in het leven van de jonge keeper. “Absoluut. Zelf voetballen, maar ook Feyenoord en het kijken naar buitenlands voetbal. FC Barcelona, Manchester United of Liverpool met Arne Slot. En ik ga ook naar de finale van het WK-darts. Ik heb eigenlijk geen idee wat ik er zo leuk aan vind. Meer de gezelligheid dan het spel, geloof ik.”
Klik op GHVV’13 voor de laatste artikelen over de club.
Klik op GHVV’13 voor meer informatie over de club.

