NIEUWERKERK – Overdag heeft Daan van der Cingel een fysiek zwaar beroep als stratenmaker. In de avonduren en tijdens het weekend is het vooral SKNWK wat bij de fanatieke doelman de klok slaat. ‘Het is heerlijk om mijn energie op het veld kwijt te kunnen.’
Van der Cingel was tot de D-pupillen voetballer in het blauwzwart van SKNWK, maar vanaf de overstap naar groot veld trok hij de keepershandschoenen aan om ze tot op de dag van vandaag nooit meer uit te doen. “Het leek me altijd al gaaf om te gaan keepen en toen we in de E’tjes geen keeper hadden heb ik aan mijn ouders gevraagd of ik mocht gaan keepen. Dat mocht en vanaf het moment dat we op groot veld gingen spelen ben ik er vol voor gegaan. Keeperstrainingen gevolgd en mezelf steeds verder erin ontwikkeld.”
Toen hij in de JO19 speelde zat hij al vrijwel wekelijks op de bank bij het eerste en trainde ook geregeld mee. Toen eerste keeper Kenneth Boogert vertrok nam hij ‘geruisloos’ zijn plek onder de lat over en heeft hem nooit meer afgestaan. Inmiddels is Van de Cingel bezig aan zijn zevende seizoen als eerste doelman en fanatiek als hij is blijft het daar overigens niet bij. “Ik ben inmiddels zelf ook keeperstrainer bij de jeugd en ik train het tweede, derde en het vierde. Erg leuk om te doen en iedereen is elke training bloedfanatiek. Heerlijk vind ik dat.”
Zelf typeert Van der Cingel zich als een meevoetballende keeper. “Daar krijg ik van deze trainer ook alle kansen toe. Hij wil ook liever dat ik probeer om de voetballende oplossing te zoeken in plaats van blind een bal naar voor te knallen. Dat vind ik ook het leukste. Er moet altijd wel een idee achter zitten, want juist dat maakt het voetbal leuk en zorgt ervoor dat je als ploeg soms het verschil kan maken.”
“Wij hebben een mix van jonge gasten en ervaren krachten, maar vooral ook een aantal jongens die heel sterk zijn qua voetballend vermogen en creativiteit. Dat we het vorig seizoen niet hebben gered in de derde klasse blijft nog altijd heel jammer in mijn ogen. Want daar wonnen we ook van Serooskerke en Zeelandia Middelburg. Het geeft aan dat het er zeker inzit, maar het komt er helaas nog veel te weinig uit in wedstrijden.”
Dit seizoen hoopt de goalie om de top-vijf te halen en wellicht een periode te pakken. “Dat is niet eenvoudig want er zijn meerdere clubs met dezelfde doelstelling. Nog eens promoveren met deze club zou geweldig zijn. Ik zit hier op mijn plek. Het is een hechte club en we zijn een grote vriendengroep. Als we een stabiele vierdeklasser kunnen worden met af en toe eens een stap naar de derde klasse dan is dat perfect. Dan hoef ik hier wat mij betreft nooit meer weg.”
Klik op SKNWK voor de laatste artikelen over de club.
Klik op SKNWK voor meer informatie over de club.

