SC Zoelen JO14 kroont zich tot kampioen: ‘Deze ploeg gaat door het vuur voor elkaar’

0
42
SC Zoelen

ZOELEN – Het is een seizoen om in te lijsten voor SC Zoelen JO14. Onder leiding van trainer Cornelis Onink en zijn vaste compagnon Marto van Malsen, werd het team overtuigend kampioen in de derde fase van de competitie. Na eerdere tweede en derde plekken in voorgaande fases, liet de ploeg dit keer niets aan het toeval over. “Vanaf dag één geloofden we erin”, aldus Onink. “En de jongens hebben het geweldig waargemaakt.”

Cornelis Onink (37) is vrachtwagenchauffeur van beroep en trainer met passie. Al jarenlang verbonden aan SC Zoelen – eerst als jeugdspeler, later bij het eerste elftal – traint hij inmiddels zijn tweede team bij de club. “Mijn zoon kwam bij in de JO14 terecht en toen de vorige trainer ermee stopte, ben ik erin gerold. Samen met Marto, die al langer meedraait met deze groep. Voorheen trainde ik de JO10.”

In de eerste fase eindigde Zoelen als vijfde. Een grote verandering die plaatsvond? “We zijn toen begonnen met een vaste keeper”, blikt Onink terug. “Er werd daarvoor tussen drie jongens gerouleerd en dat gaf onrust. Sinds we een vaste doelman hebben, heeft dat veel stabiliteit gebracht. En de jongens die eerst op doel stonden, zijn nu juist van waarde als veldspeler, waaronder mijn zoon. Daar ben ik alleen maar trots op.”

In de tweede fase zat er al meer lijn in het spel. “We eindigden bovenaan, maar grepen net naast de titel. Dat was een teleurstelling, maar ik heb ze gezegd: we kunnen het. Het is tijd dat wij kampioen worden.” En dat gebeurde. In de derde fase was SC Zoelen JO14 oppermachtig en werd het met maar liefst negen punten voorsprong kampioen.

De ontlading kwam in de kampioenswedstrijd tegen Tricht. “Ze begonnen zenuwachtig, maar toen het eenmaal ging lopen vielen de doelpunten vanzelf. Het was mooi om te zien hoe het team er stond.” Een ander hoogtepunt was de wedstrijd tegen BRC. “Daar hadden we eerder van verloren. Dit keer kregen we de opmerking dat we te veel dispensatiespelers hadden, dus hebben we er eentje op de bank gehouden. In de rust bleek dat het gewoon mocht, maar het gaf onze jongens een boost. Ze kwamen terug van 0-2 naar 4-2. Ze waren er extra op gebrand om te winnen – dat tekent hun karakter. Ik nam het die trainer niet kwalijk. Vond het wel slim zelfs, en had het waarschijnlijk zelf ook geprobeerd.”

Onink ziet dat de groep als team gegroeid is. “In het begin was het veel ego, nu is het echt een collectief. Ze begrijpen de patronen, herkennen situaties en blijven gaan. Het uithoudingsvermogen is enorm. Als iemand in de problemen zit, lossen ze het samen op. Dat maakt deze ploeg zo bijzonder.”

Het kampioenschap werd groots gevierd, met een huldiging op de platte kar door Zoelen. “Luid zingend en springend door het dorp – het was één grote ontlading. Na al die keren nét niet, voelde dit als een bevrijding.”

Volgend seizoen speelt het team in de derde klasse van de JO15. Een stap omhoog, met nieuwe uitdagingen. “We hebben een jonge ploeg – sommigen zijn pas 12 of 13. Ons doel is handhaving, maar als we blijven groeien zoals nu, kunnen we verrassen. En dromen mag altijd.”

Klik op SC Zoelen voor de laatste artikelen over de club.
Klik op SC Zoelen voor meer informatie over de club.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in