‘Belangrijkste dat iedereen lekker kan voetballen’

0
29

De stijgende lijn vast zien te houden, doorbouwen op afgelopen seizoen en zoveel mogelijk punten pakken. Justin Vervaart is bij vijfdeklasser Noordhoek vooral blij dat ze gewoon lekker kunnen voetballen. Want uiteindelijk is dat, natuurlijk het belangrijkste. “We hebben in ieder geval een eerste elftal, met genoeg spelers én een trainer.”

En dus kijkt de 26-jarige Vervaart met een positief gevoel terug op afgelopen seizoen. “Eigenlijk hebben we het met een negende plek, helemaal niet zo slecht gedaan.” Want, zo realiseert de inwoner van Noordhoek zich terdege. “Het was het eerste jaar onder de nieuwe trainer (Anton Verwij), dus dat is altijd een beetje zoeken.” Tot aan de winterstop, herinnert hij zich. “Tijdens de tweede seizoenshelft merkte je al dat we de stijgende lijn te pakken hadden. Vooral het middenveld was toen echt goed op elkaar ingespeeld. Daar moeten we nu op door zien te bouwen.”

Meer voetballen

Met een aantal nieuwe spelers die erbij zijn gekomen, moet dat volgens Vervaart helemaal gaan lukken. “Het belangrijkste is dat iedereen lekker kan voetballen, dat de sfeer goed is en dat we qua aantallen niet te krap zitten.” Oftewel. “Volhouden zoals we nu bezig zijn en zoveel mogelijk punten pakken.” Dat laatste, proberen ze bij Noordhoek te doen door aanvallend voetbal te spelen, vertelt Vervaart. “Ondanks dat we voetballend echt niet de beste ploeg zijn, willen we nu veel meer voetballen dan vroeger. Toen speelden we vooral de lange bal. Dan is dit veel leuker.”

Maar wel wat risicovoller, weet Vervaart. “Daardoor gaat het af en toe ook wel eens fout.” Heel erg, vindt hij dat overigens niet. “Daar moet je in investeren. Op de lange termijn, levert dat meer op.” Al levert dat ook voor hemzelf, een flinke uitdaging op, lacht de linksback. “Voetballend ben ik niet geweldig, maar ik ben verdedigend sterk en ga voor iedere bal. Ik moet het vooral van mijn inzet en beleving hebben.” Vroeger in de jeugd meer centraal, tegenwoordig dus als back. “Bij de senioren eerst als rechtsback, nu op links. Rechtsbenig, daardoor is opbouwen niet mijn sterkste punt. Ik kom mezelf nog wel eens tegen, haha!”

Club helpen

Gezien zijn voetbalverleden, is dat echter ook niet zo gek. “Ik heb lang in het derde en vierde gespeeld, tot ik werd gevraagd voor het eerste. Omdat ze krap in de spelers zaten.” En als kind van de club, Vervaart begon op zijn vijfde met voetballen bij Noordhoek, kun je dan eigenlijk geen ‘nee’ zeggen. Toch? “Zelf wilde ik het niet per se, maar uiteindelijk heb ik ‘ja’ gezegd om de vereniging te helpen.” Want voetballen, doet Vervaart vooral voor de gezelligheid. “En het plezier. Lekker met je vrienden en na afloop in de kantine.” Gelukkig is daar, in feite niks aan veranderd.

“Nu spelen we alsnog samen!” Spijt van zijn overstap, heeft de verdediger in inmiddels zijn derde seizoen bij het vlaggenschip dan ook allerminst. “Ik heb het goed naar mijn zin en zit prima op mijn plek bij de selectie. In het begin was het wel even wennen, want alles gaat natuurlijk veel sneller. Dat gaat nu beter.” Aan een vertrek denkt Vervaart, die meestal lopend naar de club komt, dan ook absoluut niet. “Hopelijk kan ik de komende tien jaar nog lekker een balletje trappen. Bij de selectie of in een vriendenteam!”

Klik op V.V. Noordhoek voor de laatste artikelen over de club.
Klik op V.V. Noordhoek voor meer informatie over de club.