MIDDELBURG – Vorig seizoen wilde men bij Zeelandia Middelburg zorgen voor een betere doorstroming van jeugdspelers richting senioren. Dus werd een O23 elftal opgericht. Daarmee werd promotie naar de Derde Divisie gemist. Dit seizoen is die eventuele promotie ook een doel voor de nieuwe trainer Marlon Moeal. Al heeft voor hem ‘spelers doorontwikkelen als team en individueel’ de eerste prioriteit.
“Dat was voor mij ook de voornaamste reden om mijn rol als HJO bij GPC Vlissingen te verruilen voor de rol als hoofdtrainer bij de O23. Als hoofd jeugdopleidingen heb ik in een voor mij nieuwe rol enorm veel geleerd en die bagage neem ik ook nu in deze trainersrol mee. In het verleden ben ik ook al een aantal jaar jeugdtrainer geweest en het is prachtig om nu deze talentvolle groep voor te bereiden om een kweekvijver te worden voor het eerste. Een aantal jongens hebben vorig seizoen op het eind van het seizoen al hun bijdrage geleverd aan de handhaving van het eerste en die zijn ook doorgeschoven. Een aantal is weer in de O23 actief nu en nemen ook die ervaring bij het eerste mee in hun ontwikkeling.”
De voormalig speler van Jong Ambon heeft als jeugd-, assistent- en hoofdtrainer al de nodige ervaring bij clubs als Jong Ambon, Zeelandia Middelburg, SV Walcheren en GPC. En daar is dus recent nog eens drie jaar als HJO bij GPC Vlissingen aan toegevoegd. “Toch wist ik altijd wel dat ik weer als hoofdtrainer ergens op het veld zou komen te staan. Want het geven van de trainingen en de wedstrijdspanning dat begon ik echt te missen.. Het werd nog geen functie in het seniorenvoetbal, maar voor deze mooie klus bij Zeelandia Middelburg in een rol om jongens écht beter te maken en te ontwikkelen. De eerste weken bevallen me in elk geval enorm.”
Meedoen om promotie naar de Derde Divisie zou een prachtig eindresultaat zijn, maar is niet het primaire belang dat de club hecht aan de oprichting van de O23. “Ze hebben bij de club een heel goed jeugdplan opgesteld en een heldere visie waar ze naartoe willen. Freek van der Maas speelt daarin voor mij een voorname rol. Hij is naast club- ook technisch manager en heeft een duidelijke visie. Ik ken hen al vanuit een eerste periode bij de club en hebben altijd goed contact gehouden.”
“Toen Zeelandia en Middelburg in 2001 gingen fuseren werd Moeal trainer bij O15-1. “Ik trainde daarna ook nog de O17-1 en O19-1 en ben er uiteindelijk tien jaar gebleven. Dat waren prachtige en vooral ook succesvolle seizoenen. Daarna was ik drie seizoenen hoofdtrainer bij Jong Ambon en een half jaar interim bij Zeelandia O17. Ik heb ooit ook geprobeerd een sabbatical te nemen maar daarvoor ben ik toch teveel voetbaldier. Vier maanden later stond ik op het trainingsveld bij GPC…. Voetbal is mijn leven en ik geniet ervan om met mensen te werken en om te proberen het maximale eruit te halen. Het is de uitdaging om te zien of én hoe me dat hier in deze trainersrol zal afgaan.”
De Middelburger heeft veel zin én veel vertrouwen in dit seizoen. “Er huist enorm veel talent binnen de jeugdafdeling van Zeelandia Middelburg, maar zeker ook in de groep waarmee ik mag werken. Bovendien zijn de voorwaarden in alle opzichten goed om je als speler, als team en zeker ook als trainer onszelf te ontwikkelen en te presteren. De club zit duidelijk weer in de lift en daaraan wil ik graag een positieve bijdrage leveren voor de komende tijd.”
Klik op Zeelandia Middelburg voor de laatste artikelen over de club.
Klik op Zeelandia Middelburg voor meer informatie over de club.