SCO bouwt met O23 aan de toekomst: ‘De kloof tussen jeugd en selectie moest kleiner’

0
54

Het is een vernieuwend hoofdstuk voor SCO: sinds dit seizoen beschikt de club over een Onder 23-elftal, geleid door Remco Zopfi en Jort de Vries. De jonge trainers hebben de taak om talentvolle spelers klaar te stomen voor de stap richting de senioren, en dat doen ze met zichtbaar succes. De O23 van SCO staat bovenaan in de competitie en is vanaf de eerste speeldag nauwelijks te kloppen.

Brug tussen jeugd en senioren

De oprichting van het team kwam voort uit een duidelijke noodzaak, vertelt hoofdtrainer Remco Zopfi. “Er waren simpelweg te veel goede jongens bij de Onder 19. Die jongens zouden anders verdwijnen naar vriendenteams of zelfs stoppen met voetballen. Dat zou zonde zijn van al dat talent,” legt hij uit. “Bovendien wilden we de kloof tussen Onder 19, het tweede elftal en de selectie van het eerste kleiner maken. Slechts een paar spelers zijn er direct klaar voor om aan te haken bij de senioren. De rest heeft tijd en begeleiding nodig. Daar is dit elftal perfect voor.”

Assistent-trainer Jort de Vries vult aan: “De stap van jeugd naar senioren is enorm. Als 19- of 20-jarige kom je ineens tegenover gasten te staan die al tien jaar ervaring hebben. Met een O23-team bieden we een tussenstation, zodat die overgang minder groot is. En je merkt nu al dat het werkt: jongens ontwikkelen zich razendsnel.”

Een luxeprobleem voor de trainers

Zopfi en De Vries beschikken over een brede selectie. “We hebben een grote groep jongens die allemaal goed kunnen voetballen,” vertelt Zopfi. “Op sommige posities heb ik twee spelers die moeiteloos kunnen starten. Dat is een luxeprobleem, maar ook een teken dat de jeugdopleiding van SCO goed werk levert.”

Hoewel het merendeel van de selectie uit eigen jeugdspelers bestaat, sloten er ook talenten van buitenaf aan, onder meer van TSC en VV Oosterhout. “Dat maakt het extra interessant,” zegt De Vries. “Voor jongens uit de regio is SCO aantrekkelijk geworden, juist omdat wij nu die tussenstap bieden richting de senioren. De deur naar het eerste elftal staat hier echt open.”

Jonge trainers met duidelijke visie

Opvallend is dat beide trainers zelf nog jong zijn: Zopfi is midden twintig, De Vries pas 22. Toch weten ze precies wat ze willen. “Ik ben eerlijk en menselijk,” zegt De Vries. “Ik wil een balans tussen plezier en discipline. Tijdens de trainingen en wedstrijden ben ik trainer, niet vriend. Na afloop kunnen we lachen en een biertje drinken, maar op het veld moet het serieus zijn. Die afspraak hebben we direct gemaakt, en dat werkt goed.”

Zopfi deelt die visie. “Ik ben consequent, fanatiek en wil het maximale eruit halen. We trainen wekelijks op vaste patronen: druk zetten, bal veroveren, snel omschakelen. Elke speler weet wat zijn rol is. In de laatste oefenwedstrijd zag ik ze dat perfect uitvoeren — dan geniet ik echt.”

Resultaten spreken voor zich

Dat de aanpak werkt, blijkt uit de cijfers. SCO O23 won alle competitiewedstrijden tot nu toe en voert met overtuiging de ranglijst aan. “Sommige wedstrijden waren een maatje te klein voor ons,” geeft De Vries toe. “Maar we hebben ook duels gehad waarin we het moesten omgooien en juist dan zie je dat de groep volwassen reageert. Iedereen blijft scherp, iedereen wil beter worden.”

Toch draait het volgens de trainers niet alleen om winnen. “Het hoofddoel blijft ontwikkeling,” benadrukt Zopfi. “We willen spelers afleveren aan het eerste of tweede elftal. Maar als we dat kunnen combineren met een kampioenschap, is dat natuurlijk geweldig.”

‘We willen het eerste SCO-team in divisievoetbal worden’

Ondanks die opleidingsfocus steken de trainers hun ambities niet onder stoelen of banken. “Ik heb tegen de jongens gezegd: ik wil kampioen worden,” zegt Zopfi resoluut. “We willen het eerste SCO-team zijn dat divisievoetbal speelt. Sommigen twijfelden vooraf aan dit project, maar wij laten op het veld zien dat het werkt. Dat is misschien wel het mooiste van alles.”

Voor De Vries draait het uiteindelijk om trots. “We bouwen hier iets nieuws. Jongens die anders waren afgehaakt, spelen nu met plezier, groeien en dromen weer van het eerste elftal. Dat is waar we het voor doen.”

Klik op SCO voor de laatste artikelen over de club.
Klik op SCO voor meer informatie over de club.