Een goed gevoel over de mensen, de gesprekken met de club én de verhalen van vrienden, besloot Patrick Schijf in mei om deze zomer de stap naar Herkingen’55 te maken. En ondanks de degradatie naar de vijfde klasse, heeft de trainer vooral veel zin om voor het eerst op eigen benen te staan. “Ik wil hier graag iets moois neerzetten.”
Te beginnen, met promotie terug naar de vierde klasse. Tenminste, dat zou wat Schijf (37) betreft natuurlijk het ultieme zijn. “Het was wel een domper dat ze vorig seizoen uiteindelijk nog degradeerden via de nacompetitie, maar daardoor hopen we nu wel echt bovenin mee te doen.” Al wil hij niet meteen, te hoog van de toren blazen. “We gaan niet roepen dat we wel even kampioen worden, want dat is afhankelijk van allerlei factoren. Maar we gaan toch minimaal voor een periode.”
Positieve verhalen
In een vijfde klasse waar Schijf met enthousiasme naar uitkijkt. “Het is een mooie kans om na de degradatie opnieuw te beginnen én we spelen een hoop derby’s. Daar heb ik heel veel zin in.” Zijn eerste weken bij de club uit Herkingen, bevallen hem dan ook prima. “Ik ben heel goed ontvangen, door zowel het bestuur als de groep. Het is een heel open en sociale groep, dat merk je meteen.” Vorig seizoen nog samen met René Milot actief bij ZBVH, besloot Schijf in mei om op zoek te gaan naar een nieuwe uitdaging. “Toen had ik eigenlijk niet meer het idee dat er ergens nog een eerste elftal beschikbaar zou zijn, maar tot mijn verbazing kwam Herkingen’55 toen ineens vrij.”
En dus besloot Schijf voorzitter Andres Bazen maar eens op te bellen, nadat hij bij een aantal vrienden wat informatie had ingewonnen over de club. “Al hun verhalen waren positief!” Eenmaal op gesprek met eerst de voorzitter, en later ook staf en spelers, bekroop de inwoner van Numansdorp al snel datzelfde gevoel. “Die gesprekken waren allebei heel positief.” Heel veel tijd nodig om na te denken, had Schijf vervolgens dan ook niet. “Al moest ik het thuis nog wel even bespreken. Mijn vrouw werkt in het ziekenhuis, dus die werkt onregelmatige diensten. Maar die zei al snel: als jij daar zin in hebt, moet je het doen!” Zogezegd, zo gedaan. “Ik denk dat het een club is die bij me past. Dat goede gevoel kreeg ik al snel door de mensen, de gesprekken en de verhalen van vrienden.” Kende hij zijn nieuwe werkgever zelf ook al een beetje? “Ik heb in de jeugd en senioren altijd bij NSVV gezeten, maar heb nooit tegen Herkingen’55 gespeeld.”
Aanvoerder
Schijf begon dan ook al op jonge leeftijd, met het geven van training. “Sinds mijn negentiende, of twintigste, ben ik al jeugdtrainer. Dat begon bij de D’tjes van NSVV en later heb ik daar ook nog vijf jaar de O19 gedaan. Op mijn 25ste ben ik uiteindelijk zelf gestopt met voetballen, toen viel het niet meer te combineren.” In een eerste elftal voetbalde de voormalig centrale verdediger dan ook nooit. Zat het trainer zijn als voetballer wel al in hem? “In de jeugd ben ik altijd veel aanvoerder geweest en als laatste man, probeer je toch de boel neer te zetten. Organiseren in het veld, lag me wel.” Het is voor Schijf dan ook een kleine stap, naar het hoofdtrainerschap. “Ik vind het gewoon heel leuk om met het spelletje bezig te zijn en samen iets te bereiken.” Voor de eerste keer, dus op eigen benen.
“Vorig seizoen deed ik het bij ZBVH nog samen met René Milot, nu ben ik voor het eerst echt zelfstandig. Daardoor kan ik nu echt mijn eigen ideeën kwijt. Daar heb ik heel veel zin in.” Wat kunnen ze bij Herkingen’55 van hem verwachten? “Ik ben heel bevlogen en heb echt interesse in spelers. Daarnaast ben ik vanuit het jeugdvoetbal opgeleid met 4-3-3, en gelukkig heeft de groep ook die wens.” Verder houdt de trainer, in het bezit van zijn VC3-diploma, van hoog drukzetten en het spel maken. “Uiteindelijk speel je voetbal om het leuk te vinden. Dus ik wil graag een ploeg zien die het initiatief pakt. Helemaal als we straks bovenin mee gaan spelen.” Over zijn eigen ambities, is Schijf iets minder uitgesproken. “Ik kijk niet al te ver vooruit en probeer het per jaar te bekijken. Ik zit nu bij een mooie club, dus ik zou het leuk vinden om de komende jaren iets moois neer te zetten!”

