Rowan van der Geld blij met keuze voor Vogelwaarde

0
9

VOGELWAARDE – Vanwege zijn studie Psychologie in Nijmegen besloot Rowan van der Geld drie seizoenen geleden om te stoppen met voetballen. Simpelweg omdat het niet te combineren viel. Nu hij in zijn afstudeerjaar zit heeft hij de draad weer terug opgepakt. Niet bij zijn vorige club v.v. Terneuzen maar bij v.v. Vogelwaarde. Een goede beslissing volgens de Sluiskillenaar.

“Hoewel ik op het veld was gestopt speelde ik hier in Terneuzen wel zaalvoetbal op maandagavond. Dat kon omdat ik pas op dinsdag met het OV naar Nijmegen moest. En bij het team speelden Jayvano en Michiel, twee jongens die ook bij Vogelwaarde op het veld actief zijn. Ze hadden gevraagd of ik niet de stap wilde maken. En de trainer Veli kende ik van Sluiskil nog dus zo is het balletje gaan rollen en heb ik besloten na een paar gesprekken om bij Vogelwaarde te gaan spelen.”

De vierdeklasser bleek voor Van der Geld de ideale startplek om het veldvoetbal weer op te pakken. “Ik wilde wel in een eerste elftal spelen, maar niet op een te hoog niveau instromen. Daarmee kwam Vogelwaarde op het juiste moment . We hebben een leuke groep met nog een aantal gasten uit Terneuzen en dit seizoen nog wat nieuwe gasten zoals ik. Het is nu zaak om alles in elkaar te laten vloeien, maar daarin heb ik alle vertrouwen.”

Vroeger was de focus van Rowan veel sterker gericht op presteren dan nu het geval is. “Hoewel ik met Vogelwaarde ook gewoon zoveel mogelijk wil winnen hoor. Maar het echte ‘moeten’ zoals bij een club als Terneuzen dat is hier net wat minder en dat past me nu beter in deze fase. Daarbij speel ik hier als laatste man op een voor mij totaal vreemde positie. Ik ben van nature een centrale middenvelder maar omdat in de selectie vrij veel middenvelders zitten kreeg ik de vraag van de trainer of ik centrale verdediger een optie vond. Die uitdaging ben ik aangegaan en het gaat tot op heden zeker niet onaardig.”

Doordat hij drie seizoenen eruit heeft gelegen merkt hij vooral dat het conditionele aspect weer moet groeien. “Voetballen op zich verleer je niet, maar het conditionele daarin maak ik stappen en dat is wel prettig. Ik heb een behoorlijke pass en spelinzicht dus daarmee kan ik het nu redelijk compenseren en kan ik stap voor stap vooruitgang maken.”

Met Vogelwaarde hoopt de verdediger ergens in de middenmoot te kunnen spelen. “We willen sowieso handhaven, dat is het belangrijkste. Eerst is het nu een beetje de kat uit de boom kijken want er zijn veel nieuwe teams. Dat wordt afwachten, al heb ik het vertrouwen dat we op dit niveau zeker kunnen meedoen.”

Klik op vv Vogelwaarde voor de laatste artikelen over de club.
Klik op vv Vogelwaarde voor meer informatie over de club.