Mike Daemen wil verder bouwen met Zundert

0
31

Met een eigen bedrijf in de elektrotechniek, is er voor Mike Daemen niks lekkerder dan zijn hoofd leegmaken op het voetbalveld en een balletje trappen met zijn vrienden. Helemaal, als de resultaten dan ook nog goed zijn. En dus hoopt de aanvaller van derdeklasser Zundert op een herhaling van vorig seizoen. “Hopelijk kunnen we daar nu op voortbouwen.”

Want met een vijfde plaats én het winnen van de derde periode, kan Daemen (26) niet anders dan tevreden terugkijken. “Het was een heel positief seizoen! Een paar vaste jongens waren gestopt, dus we moesten flink wat jonge gasten inpassen, maar dat is uiteindelijk een goed team geworden.” Met een plek in de subtop tot gevolg. “Dat was ook wel een beetje de doelstelling. Hopelijk kunnen we daar nu op voortbouwen.”

Vaak de nul

Vooral de defensieve stabiliteit, springt daarbij in het oog. In 22 wedstrijden, incasseerde de ploeg van Daemen namelijk maar negentien tegentreffers. Moet gezegd: met slechts negentien doelpunten voor, werd het publiek ook niet echt vermaakt. “Al waren het daardoor wel regelmatig spannende potjes! We hebben vaak de nul gehouden, volgens mij een stuk of tien keer, maar we hebben tegelijkertijd ook weinig scorend vermogen.” Daarbij speelt ook de manier van spelen, een belangrijke rol, denkt Daemen. “Inzakken en counteren, ligt ons beter. Daar hebben we de meeste punten mee gehaald.” 32 in totaal, om precies te zijn. “Vaak konden we aan het einde van een wedstrijd nog het verschil maken, omdat we conditioneel in orde waren en écht een fitte selectie hadden.” Wat verwacht hij van dit seizoen? “Onze doelstelling is handhaven. Er zijn opnieuw wat jongens gestopt, dus ik denk niet dat we heel veel hoger moeten kijken.” De groep, is daardoor nóg jonger geworden, legt Daemen uit. “Om dat op te kunnen vangen, zijn er negen spelers vanuit de JO19 doorgeschoven. Dat heeft even tijd nodig, om op elkaar ingespeeld te raken.” De inwoner van Zundert moet daar, met zijn ervaring én coaching, een belangrijke bijdrage aan proberen te leveren. “Ik ben nu één van de ouderen. Dit is mijn negende seizoen in het eerste, dus ik weet inmiddels een beetje hoe het gaat.” Sterker nog. Hij weet niet beter. “Sinds mijn zesde voetbal ik bij Zundert en ik heb nog nooit ergens anders gespeeld.”

Waarheid vertellen

Zijn verklaring daarvoor, is even helder als simpel. “Het is hier heel hecht en je kunt met iedereen een babbeltje maken. Het is echt een dorpsvereniging. Dat vind ik heel fijn.” Zaak om dat goede gevoel, door te trekken naar het veld. Want ook daar, wil Daemen er dit seizoen het maximale uithalen. “Achterin staat het als een blok, dus dat zit wel goed. Nu moeten we de kansen die we krijgen, echt af gaan maken. Dat is een must! Daar moeten we dodelijker in worden.” Waar ligt volgens hem het grootste verbeterpunt? “Rustiger zijn voor de goal en de laatste pass moet beter. Daar ontbreekt het nog wel eens aan.” Ook bij hem. Als rechtsbuiten. “Dan kan bij mij ook zeker beter. Vorig jaar had ik iets van zes goals en iets meer assists. Nu hoop ik er een stuk of acht te maken.” En natuurlijk assists te blijven geven. Helemaal met zijn kwaliteiten. “Ik ben redelijk snel, dus moet het meer hebben van diepte en voorzetten geven, dan van kort spel.” Bijvoorbeeld op zijn broer Joey, lacht de rechtspoot. “Sinds een paar seizoenen, spelen we samen bij het eerste. Dat had ik nooit verwacht. Hij was vroeger namelijk altijd keeper, maar is nu veldspeler.” Hoe dat is? “Je durft sneller iets tegen elkaar te zeggen, dus mopperen hoort er wel een beetje bij.” Juist dat, ontbreekt er soms bij Zundert nog wel eens aan, vindt Daemen. “Het is vaak nog een beetje te lief. Je mag soms best een keer boos worden en elkaar de waarheid vertellen.” Gelukkig, hebben ze daar de komende jaren nog alle tijd voor. Want vertrekken bij de club zal Daemen, die naast de voetbal veel tijd steekt in het bouwen en ontwerpen voor het welbekende bloemencorso, waarschijnlijk nooit doen. “Dat is niet de bedoeling!”

Klik op VV Zundert voor de laatste artikelen over de club.
Klik op VV Zundert voor meer informatie over de club.