Kampioen Vlijmense Boys bouwt door richting 100-jarig jubileum

0
67
Vlijmense Boys

VLIJMEN –Het zijn bijzondere tijden voor Vlijmense Boys. Het eerste elftal kroonde zich onlangs tot kampioen van de vierde klasse en promoveert daarmee naar de derde klasse. Tegelijkertijd draaien op de achtergrond de voorbereidingen op volle toeren voor het honderdjarig jubileum, dat in juni 2026 gevierd wordt. “We willen iets achterlaten waar ook de volgende generatie trots op kan zijn,” zegt voorzitter Michel van Vugt (55), die inmiddels ruim vijf jaar aan het roer staat.

De titel kwam tot stand in stijl. De ploeg stond al weken bovenaan en stelde het kampioenschap veilig in een thuiswedstrijd voor een enthousiast publiek. “We hoopten op een mooie afsluiting, maar dat het ook echt lukt op het moment suprême is natuurlijk fantastisch. Een promotie in de aanloop naar je jubileumjaar – dat had je niet mooier kunnen plannen.”

Voor Vlijmense Boys is dit niet alleen een sportief succes, maar ook een symbolische stap vooruit. “We speelden ooit in de zondag derde klasse en keerden na de overstap naar zaterdag terug naar de vierde. Derde klasse voelt als het niveau waar we thuishoren. Niet te hoog, niet te laag, precies goed voor een dorpsclub met ambitie.”

Als geboren en getogen Vlijmenaar kent Michel van Vugt de club als geen ander. “Iedereen voetbalde bij Vlijmense Boys. Mijn vader, mijn oom, klasgenoten. De club zit in het dorp verweven.” Zelf was hij actief tot zijn dertigste, daarna verdween hij even uit beeld. Maar via bestuurswerk bij de fietsclub rolde hij opnieuw het verenigingsleven in. “Toen de vorige voorzitter onverwachts vertrok, vroegen ze of ik het tijdelijk wilde doen. Inmiddels zijn we jaren verder.”

Onder zijn voorzitterschap kreeg de organisatie een stevige basis. “Meer commissies, duidelijke processen, heldere taakverdelingen. Dat was echt nodig. De structuur is nu op orde.” Tegelijk blijft het aantrekken en behouden van leden een uitdaging. “We zitten in een oudere wijk. De jongste jeugd groeit gestaag, maar oudere jeugd en jonge senioren zijn lastig vast te houden. Dat vraagt geduld, visie en vasthoudendheid.”

Die toekomstvisie krijgt vorm in de aanloop naar het jubileumjaar. Op 10 juni 2026 bestaat de club 100 jaar. “Dat leeft enorm binnen de vereniging. We zijn met zo’n 30 à 40 mensen in werkgroepen bezig met de voorbereidingen. Elk groepje werkt zelfstandig aan een deel van het jubileum: van evenementen tot sponsoring en historie. Eind deze maand presenteren ze hun plannen.”

Ook de beoogde verbouwing van het sportpark maakt deel uit van die toekomstvisie. “De kleedkamers, kantine en andere voorzieningen zijn bijna 50 jaar oud. Samen met de tennisclub, de hockeyvereniging en de horecaondernemer op het terrein hebben we een plan gemaakt voor een compleet nieuw, open sportpark. Met ruimte voor wandelen, ontmoeting en verbinding. Niet alleen voor sporters, maar voor het hele dorp.”

De plannen zijn positief ontvangen door de gemeente. Nu is het wachten op goedkeuring en budget. “Wij staan klaar om door te pakken.”

Met een kampioenschap op zak, een jubileum in het vooruitzicht en een vernieuwingsplan op tafel, leeft Vlijmense Boys in een periode vol beweging. “Ik ben trots op wat we met elkaar bereikt hebben,” besluit Van Vugt. “En dit kampioenschap is de kers op de taart.”

Klik hier voor de gepersonaliseerde clubpagina van Vlijmense Boys.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in