Fysiotherapeute Manouk Reurink geniet van haar rol als verzorgster bij VCK

0
73
Manouk Reurink

KOUDEKERKE – Voetbal en blessures zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. En voor spelers is het altijd fijn wanneer er iemand met verstand van zaken aan de zijlijn staat om te helpen en verzorgen wanneer dat nodig is. Sinds begin 2025 is Manouk Reurink (22) verzorgster van dienst bij derdeklasser VCK. ‘Het is heel afwisselend en leuk om te doen. Bovendien is alles hier top geregeld. Het is mijn eerste ervaring als verzorgster maar het bevalt perfect.’

 

De thuiswedstrijd tegen Bruse Boys was voor de inwoonster van Vlissingen haar allereerste wedstrijd waarbij ze in functie langs de zijlijn stond. Inmiddels is ze afgestudeerd fysiotherapeute en werkt ze fulltime in een kleine Middelburgse praktijk. “Via een aantal Ik bekenden bij VCK is het contact ontstaan en kwam de vraag of ik als verzorgster aan de slag wilde bij VCK. Het leek me wel een leuke uitdaging, ben het gesprek aan gegaan en sindsdien ben ik betrokken. Ervaring als verzorgster bij een voetbalteam had ik niet maar gezien mijn achtergrond en opleiding gaat dat allemaal prima.”

 

In de tijd dat ze nu bij VCK aan de slag is heeft ze op sportief gebied al verschillende uitersten meegemaakt. “Klopt helemaal. Natuurlijk eerst het kampioenschap naar de tweede klasse en afgelopen mei de degradatie. Vorig seizoen was er ook eentje waarbij, zeker ook in fysieke zin, veel dingen tegenzaten met veel blessures ook. Wellicht dat daar in mijn ogen het oude kunstgrasveld een rol in speelde. Dat is met de aanleg van het nieuwe veld in elk geval een flinke verbetering. Hopelijk merken we dat ook op het blessurevlak.”

 

In haar rol vervult ze een hele hoop afwisselende taken en is er altijd een nauw overleg met de hoofdtrainer. Sinds dit seizoen heeft ze een vaste warming-up gemaakt die spelers zelf uitvoeren. Daarnaast doet ze regelmatig ook 1:1 hersteltrainingen om spelers weer op te trainen en klaar te stomen om op zaterdag te spelen. Dat is ook een mooi proces.

“Ik ben elke zaterdag bij zowel thuis- als uitwedstrijden aanwezig en tijdens beide trainingsavonden. Mijn taken zijn onder meer intapen, masseren, blessures behandelen en tijdens de wedstrijden aanwezig zijn en te handelen waar nodig. Bij de club heb ik de beschikking over een eigen ruimte en kan ik zowel preventief en na een blessure spelers helpen. Het is altijd fijn wanneer je spelers kan adviseren en behandelen vooraf zodat ze probleemloos kunnen sporten. Maar ook wanneer je een rol kan hebben als er blessures zijn ontstaan en je dan helpt ze weer speelklaar te krijgen.”

 

Zelf was ze fanatiek handbalster maar daar is ze, mede ook door haar rol bij VCK, nu mee gestopt. “Dat viel niet langer te combineren. Ik ben ongeveer een uurtje of twaalf per week op de club en werk fulltime. Ik blijf fit door te hardlopen en ga naar de sportschool. Zelf weer een teamsport doen dat zie ik niet snel nog gebeuren. Daarvoor is het verzorgster zijn veel te leuk en dat ga ik daarvoor niet meer opgeven. VCK is een warme club en voel me hier enorm thuis. Deze kennismaking met voetbal bevalt me dan ook perfect en hoop ik nog wel een tijd vol te houden.”