Dennis Voorbraak ziet Lepelstraatse Boys stappen maken

0
277

LEPELSTRAAT –  Hoewel de ploeg nog altijd de laatste plaats bezet in de zaterdag vijfde klasse, is er gedurende het seizoen wel een duidelijke kentering te bespeuren. Dat zegt routinier Dennis Voorbraak van Lepelstraatse Boys. ‘Ik zie, zeker na de winterstop dat we met elkaar stappen vooruit maken.’

Waar Lepelstraatse Boys vorig seizoen in de vierde klasse zonder overwinning bleef en zelfs puntloos degradeerde, daar heeft de ploeg dit seizoen een podium lager twee overwinning te pakken. “Een wedstrijd winnen kan dus wel. En de twee keer dat we gewonnen hebben die waren ook nog dik verdiend en overtuigend. Het zegt ook wel iets over het veranderde gevoel in de groep. De overige resultaten zijn ook een stuk beter dan voorheen, alleen drukte dat zich nog niet uit in punten. Nu je een paar keer wint valt het de mensen wel op dus dat is een goede ontwikkeling.”

Voorbraak (33) speelde in het verleden voor RKSV Halsteren, waar hij tot en met het tweede elftal reikte. “Dat team viel toen uit elkaar in de reserve-hoofdklasse. Er vertrokken jongens naar eerste elftallen in de regio. Zelf besloot ik toen vooral voor de gezelligheid te kiezen bij Lepelstraat, dat destijds speelde in de zondag vierde klasse spelen. En daar speel ik nu nog altijd.”

Vorig seizoen was de selectie vooral erg jong en sneeuwden de jonkies onder in het seniorengeweld. Daarom is er dit seizoen gekozen om de selectie weer aan te vullen met oudere spelers uit lagere elftallen. “Ik was vorig seizoen de oudste en nu zijn er nog wat ervaren gasten bijgekomen. Dat is ideaal om die jonge spelers te laten groeien en zich eraan te doen optrekken. Dat werpt vruchten af want zeker ons veldspel is, zeker na de winter, stukken beter geworden. Qua ranglijst hadden we dit seizoen geen doelstelling, langer meedoen en niet met grote cijfers verliezen daar ging het om. En dat gaat steeds beter en beter, met die twee overwinningen als beloning.”

De centrale verdediger, die in het verleden ook in de spits en als vormgever op het middenveld speelde, hoopt nu met zijn ploeggenoten op een ander doel. “We willen nu proberen om niet als laatste te eindigen. We maken stapjes en komen dichterbij. Hopelijk lukt het om in de laatste weken nog wat punten te behalen en ook op de ranglijst te klimmen. Door mijn werk kan ik helaas weinig trainen maar probeer wel om een zo goed mogelijke bijdrage te leveren. Jongens te sturen en mee helpen hen te doen groeien naar een hoger niveau. Als dat uiteindelijk lukt en het voor elkaar krijgen dat het vertrouwen blijft groeien, dan is dat de grootste winst van allemaal. Bij Lepelstraatse Boys moet er niets en mogen we alles, zeker als het gaat om resultaat boeken.”

De keus om ervaring terug te koppelen aan jonge talentvolle spelers is voor Lepelstraatse Boys goed uitgepakt. “Nu moeten we zorgen dat we de groep bijeen kunnen houden en dat we er hopelijk nog een paar spelers bij weten te halen. Als de groep in balans is en iedereen heeft de bereidheid om ervoor te gaan, dan gaan we de komende seizoenen echt nog wel klimmen.’

Klik op vv Lepelstraatse Boys voor de laatste artikelen over de club.
Klik op vv Lepelstraatse Boys voor meer informatie over de club.