Talentvolle Van den Bergh rook aan het profvoetbal

0
396
Jari van den bergh

Jari van den Bergh rook aan het profvoetbal, maar moest het na een stage bij FC Den Bosch toch afleggen. De 17-jarige middenvelder speelt nu bij vierde klasser VV Haaften en is hard aan het werk om op een hoger niveau te gaan spelen. Zo maakt hij buitenom de reguliere trainingen ook in zijn vrije tijd vlieguren op het voetbalveld.

In de jeugd bleek dat Van den Bergh aardig kon voetballen. Zo werd hij constant doorgeschoven naar een hoger jeugdelftal, en werd hij op 15-jarige leeftijd gescout door FC Den Bosch. “Ik mocht stage lopen. Ik ging des tijds naar de Onder 17 leeftijd maar ik deed mee voor bij de Onder 18. Uit 50 mensen die meededen, werden er 22 gekozen voor de volgende ronde. Die heb ik helaas niet gehaald. Ik had het gevoel dat het beide kanten had kunnen op vallen. Maar goed, het is niet onterecht dat ik daar ben afgevallen, maar ik zat er niet ver van af denk ik.”

Niet lang daarna maakte hij zijn debuut in het eerste elftal. “Ik had eerst een wedstrijd met mijn eigen team en mocht een kwartier invallen bij het eerste. Dat was mooi. Ik kwam er in toen we 1-0 achterstonden en het werd nog 1-1. Echt betrokken was ik niet bij de goal. Ik schoot, de bal werd van richting veranderd en toen kwam hij bij een medespeler die hem binnen kon schieten.”

Zijn debuut had niet een dusdanige indruk gemaakt dat hij een plekje bij de Onder 23 verdiende. In plaats daarvan zou Van den Bergh in de Onder 19 gaan voetballen. Toen besloot hij om zijn club te verlaten. “Dat was een moeilijke beslissing maar ik zag bij Nivo Sparta meer kans om me te ontwikkelen dan bij Haaften.”

Die stap bleek de juiste te zijn voor Van den Bergh want bij Nivo Sparta speelde hij bij de Onder 17 in de hoofdklasse, en werd in het voorjaar kampioen. Het avontuur bij Nivo Sparta stopte abrupt, omdat het team helaas uit elkaar viel. Velen vertrokken naar een andere club.

”In datzelfde jaar heb ik ook de kans gekregen om bij het eerste van Nivo Sparta mee te trainen en wedstrijden mee te spelen bij het tweede. Ik denk dat ik toen een beetje terug in beeld was gekomen bij Haaften. Misschien ook doordat ik destijds gescout was door FC Den Bosch.”

Van den Bergh kwam inderdaad weer in beeld bij Haaften en besloot terug te keren naar club waar hij in zijn jeugd speelde. “Voor mij was Haaften een hele goede optie. Ik kende de club al en ik mocht direct in het eerste elftal spelen. Het is toch anders om in een senioren elftal te spelen dan in de jeugd. In het fysieke gedeelte is het aanpoten. Ook merk ik het verschil in ervaring. Die oudere spelers gebruiken van die kleine slimmigheidjes die ik zelf nog niet onder de knie heb.”

Voetbaltechnisch gezien geeft Van den Bergh aan prima mee te kunnen met het niveau. Sterker nog, hij vindt dat hij nog wel een niveau hoger aankunnen. “Ik denk dat ik puur voetballend gezien nog wel een niveau hoger kan spelen dan de vierde klasse ja. Maar goed, voor nu zit ik op mijn plek bij Haaften en heb ik het hier naar mijn zin. Uiteindelijk vind ik het gewoon leuk om te voetballen. Dat is het belangrijkste. Wat er dan voor de rest gebeurt zie ik vanzelf wel. Wel heb ik de ambitie om hogerop te voetballen.”

Dat Van den Bergh die ambitie heeft moge duidelijk zijn. Zo traint hij naast de reguliere trainingen bij Haaften in zijn eigen tijd op individuele basis. “Dat doe ik bij Robinsons Football Academy. Eén keer per week ga ik daar naar toe om beter te worden. Een trainer die ook een jeugdteam van Ajax traint, Ryan Robinson, traint mij daar. Ik wil in ieder geval alles er uit halen wat er in zit. Dan hoef ik achteraf ook nergens spijt van te hebben.”

Klik hier voor meer informatie over vv Haaften
Klik hier voor meer artikelen over vv Haaften