Lennard Kerkhove wil graag zijn steentje bijdragen voor de club

0
37
Lennard Kerkhove

WESTKAPELLE – Maar liefst tien seizoenen lang stond Lennard Kerkhove bij De Noormannen voor de groep bij het eerste elftal. De eerste twee jaar als assistent en daarna was hij acht seizoenen eindverantwoordelijk. Toen hij stopte bleef hij wel altijd achter de schermen actief in verschillende vrijwilligersrollen. ‘Ik wil graag mijn steentje bijdragen voor de club.’

 

De voormalig hoofdtrainer is bovenal ook gewoon supporter van De Noormannen, dat dit seizoen weer uitkomt in de vierde klasse zaterdag. “Het is een relatief kleine club en dan zijn alle beschikbare handjes welkom. In verschillende functies ben ik al jarenlang actief. Als technisch coördinator bij de jeugd, heb een jaar de O17 getraind en ben nu bestuurslid voetbalzaken. Het voetbalspelletje blijft leuk en als dan de club op deze manier kan helpen dan doe ik dat heel graag.”

 

Binnen het bestuur ontstond dus een tijdje geleden een vacature als bestuurslid voetbalzaken. “Binnen de vereniging stond men niet in de rij om de handschoen op te pakken. Aangezien ik al binnen de jeugd actief was wilde ik die rol er wel bij doen. Het is een beetje met een helikopterblik kijken naar alles wat binnen de club leeft op voetbalgebied. Met mijn ervaring wilde ik daarin wel een rol vervullen. We hebben een mooie groep vrijwilligers die zich inzetten om alles zo goed mogelijk te laten verlopen tijdens een seizoen.”

 

Zelf neem de clubman  daarin dus verschillende en uiteenlopende taken voor zijn rekening. “Het heeft overigens wel altijd puur met het voetballende stuk te maken. Dat is wat me ligt en wat me interesseert. Daarin werk ik nauw samen met de trainers, leiders en mensen van de technische commissie. En bezig zijn met voetbal, blijft voor mij toch een heerlijke vorm van ontspanning. ”

 

Een belangrijke taak van Kerkhove is de samenwerking binnen de jeugd met De Meeuwen uit Zoutelande. “Toen ik nog hoofdtrainer was zag je al dat het op termijn moeilijk zou worden om bij de club alle leeftijdscategorieën in competitie te houden. Dat is daarna alleen maar nijpender geworden. Bij de laagste teams in de onderbouw hebben we nog wel aanwas en eigen teams. Maar inmiddels hebben we in de midden- en bovenbouw allemaal samengestelde teams met De Meeuwen. Die samenwerking verloopt heel erg goed en daarin heb ik van De Noormannen een coördinerende- en verbindende rol.”

 

Het was in eerste instantie de bedoeling om vooral vanaf de O13 in te steken op samenwerking, maar de behoefte is inmiddels al bijgesteld naar jongere leeftijdsgroepen. “Zo hebben we nu drie teams in de O10 en twee in de O11. Het is leuk om daar mee bezig te zijn en om te proberen iedereen zoveel mogelijk op zijn of haar eigen niveau en leeftijd te laten voetballen. Zo ontwikkelen ze optimaal en levert op termijn hopelijk nieuw aanwas op voor de senioren.”

 

Als bestuurslid voetbalzaken heeft hij binnen De Noormannen een duidelijke taak. “Voor mij is het belangrijk om de rode draad te bewaken. Dat de poppetjes op de juiste plek worden ingezet, dat teams voldoende spelers en kader heeft en dat het contact ook met De Meeuwen zo optimaal mogelijk verloopt. Daarnaast val ik ook wel eens in als trainer. Bij het eerste, tweede of bij een jeugdteam. Erg leuk om te doen. In de luwte werken en een bijdrage leveren bevalt me perfect.”