Kinderfysiotherapie Visscher kent geen drempels

0
89
kinderfysiotherapie-visscher-kent-geen-drempels

Kinderfysiotherapie is voor velen, ook in de Hoeksche Waard, nog een onbeschreven blad. En dat terwijl de discipline op het eiland al ruimschoots ingeburgerd is. De Oud-Beijerlandse Tamara Visscher werkt al acht jaar als kinderfysio en heeft haar eigen praktijk Kinderfysiotherapie Visscher in Oud-Beijerland waar zij ook veel sportblessures (en dus voetballers) behandelt.

OUD-BEIJERLAND – De kinderfysiotherapeut is bepaald niet onbemind, maar juist nog wel regelmatig onbekend. Terwijl het juist een brede, uiterst toegankelijke discipline is merkt Tamara op. ,,De stap om naar de kinderfysiotherapeut te gaan is voor sommige mensen nog steeds groot. Voorheen had je altijd een verwijzing nodig van de huisarts, maar dat is niet meer nodig. Mensen weten vaak nog niet zo goed wat kinderfysiotherapie inhoudt en voor welke klachten je bij de kinderfysio terecht kunt.

De 34-jarige Oud-Beijerlandse maakte bewust de keuze voor kinderfysiotherapie, nadat zij eerst een sportopleiding had gevolgd. ,,Binnen die opleiding had ik ook les gehad in sportmassage. Dat vond ik interessant en vervolgens ben ik de opleiding fysiotherapie gaan doen. Ik heb een tijdje met volwassenen gewerkt, maar de kinderen bleven me toch trekken en dus ben ik de masteropleiding kinderfysiotherapie gaan doen.’’

Inmiddels werkt zij acht jaar als kinderfysio en is haar praktijk sinds 2023 gevestigd in de Jan van der Heijdenstraat in Oud-Beijerland. ,,Ik merk dat de vraag steeds groter wordt, omdat de leeftijdscategorie – van 0 tot 18 jaar – heel breed is. En ik zie van alles. Van baby’tjes met een voorkeurshouding of bepaalde klachten, maar ook sportblessures. Van schrijfproblemen tot motorische ontwikkelingsachterstand. Kinderen met een neurologische aandoeningen of als zij wat gebroken hebben. Het vakgebied is heel breed. En steeds vaker verwijzen consultatiebureaus, ziekenhuizen of huisartsen door.’’

In haar praktijk ziet zij veelvuldig kinderen met een motorische ontwikkelingsachterstand. ,,Dat blijkt vaak tijdens sport op school. Dan doen we eerst een motorische test (kracht, coördinatie, lenigheid en kracht) en vervolgens kijken we of we het kindje wel mee kunnen laten doen met gymnastiek of beter kunnen maken in iets wat het kind lastig vindt. Kinderen die onzeker zijn over bewegen, proberen we het plezier terug te laten krijgen en enthousiast te maken. Zelf heb ik die ervaringen niet gehad. Op school wilde ik alleen maar sporten. Ik kan me niet voorstellen dat mensen sport niet leuk vinden. Ik deed vroeger aan turnen en doe aan boksen en high-intensitytraining.’’

Regelmatig behandelt Tamara kinderen met (sport)blessures en dus voetballers. ,,Knie-, enkel- en heupklachten komen regelmatig voor. Vaak zijn dat voetballers, die ook in de groei zitten en in de leeftijdscategorie van 9 tot 14 jaar vallen. Ouders van voetballers stippen vaak aan dat zij bij hun kind op het voetbalveld een verschillend looppatroon zien ten opzichte van oudere kinderen. Dan gaan we kijken wat we kunnen aanpassen of juist sterker en sneller kunnen maken. Soms verwijs ik door naar een specifieke sportfysiotherapeut, als de kinderen ouder dan 14 jaar zijn en sportgerelateerde klachten hebben. Het kan ook voorkomen dat ik naar de huisarts terug verwijs.’’

Haar missie is duidelijk: ,,Als zorgverlener vind ik het belangrijk om kwalitatief goede zorg te bieden aan kinderen met problemen op het gebied van het bewegingsapparaat. Naast de zorg hoop ik kinderen een veilig en vertrouwd gevoel te geven zodat de behandelingen zo optimaal mogelijk zijn. En wat velen nog niet weten: kinderfysiotherapie wordt vanuit de basisverzekering vergoed tot een totaal van achttien behandelingen.

Op het gebied van preventie van blessures wordt ook steeds meer de aandacht gevestigd, stelt Tamara ,,Steeds vaker zien we kinderen met spannings- en stressklachten. We willen meer inzetten op preventie en op scholen vertellen wat stress kan doen met je lichaam en welke klachten je kan krijgen. Dat zijn we in de Hoeksche Waard aan het opzetten. Sinds september volg ik een masteropleiding kinderbekkenfysiotherapie. Als ik straks in juli daarmee klaar ben, staat de praktijk open voor een nieuwe doelgroep.