De ambities gaan over het eerste elftal (dat zo snel mogelijk terug wil keren naar de tweede divisie) maar ook over de ontwikkeling van het jeugdvoetbal bij de Tielse Eendracht Combinatie. Om dit mogelijk te maken zijn er al een aantal stappen gezet: in de eerste plaats het aanstellen van een hoofd jeugdopleiding, Frits van den Berk, twee jaar geleden. Van den Berk combineert deze functie met die van hoofdtrainer bij de Tielse derde divisionist. Vorig jaar werd Hans Schrijner aangesteld als technisch jeugdcoördinator. Schrijner is ook docent bij de KNVB en brengt veel ervaring en expertise met zich mee vanuit het onderwijs en het jeugdvoetbal, waar hij als KNVB-coach op het allerhoogste niveau actief was en onder andere mocht werken met talenten als Rechiedly Bazoer, Arnoud Groeneveld en Frenkie de Jong.
Van den Berk en Schrijner zijn aangesteld om het jeugdvoetbal bij TEC naar een hoger te tillen. “We bekijken trainingen en wedstrijden en hebben nieuwe trainers aangetrokken, allemaal met de benodigde achtergrond en trainersopleiding”, legt Schrijner uit. “Zo hebben we bij onze JO19-1 met Hans Westerduin een trainer met UEFA A-papieren en verder worden al onze selectieteams gecoacht door trainers met minimaal UEFA C-papieren.” Bovendien worden alle trainers intern geschoold door Schrijner en Van den Berk. De jeugdtrainers die nog niet over de vereiste diploma’s beschikken, volgen een KNVB-cursus, legt hij uit.
Van den Berk heeft zelfs het diploma coach betaald voetbal, vertelt Schrijner enthousiast. “In het verleden hebben we veel samengewerkt bij de KNVB, als regiocoaches van Tiel (Schrijner) en Dordrecht (Van den Berk) en nu doen we dat hier bij TEC.” Het eerste succes dat werd behaald, was het toekennen van de status van Lokale Voetbalopleiding door de KNVB; een status die in deze omgeving alleen TEC heeft weten te bemachtigen. Daarvoor moet naast een aantal organisatorische zaken ook het kader op orde zijn en de jeugdteams moeten op een bepaald niveau spelen. Schrijner: “Dit was de eerste stap, maar we willen verder. Het volgende doel is de status van Regionale Jeugdopleiding.
Om onze ambities volledig waar te kunnen maken, zijn we ons aan het voorbereiden om voetbalacademie TEC op te richten. We hebben de mensen hiervoor in huis, al zullen we zeker nog extra mensen gaan aantrekken om dit mogelijk te maken.” Dit kan natuurlijk alleen maar als hiervoor de nodige middelen beschikbaar komen. “We zijn dus op zoek naar sponsors om dit mogelijk te maken”, zegt Schrijner. “Het belangrijkste is echter dat we de aanwas van meer jeugd krijgen, zowel voor de breedte als voor de top. Iedereen is welkom bij TEC, want we willen meer zijn dan alleen een voetbalvereniging.” Hierbij doelt Schrijner op de maatschappelijke verantwoordelijkheid die TEC nadrukkelijk wil nemen. “We hebben bijvoorbeeld ook een grote G-voetbalafdeling en voor deze mensen wordt echt heel veel geregeld. De waardering en het plezier dat je van deze groep terugkrijgt, is echt onbeschrijfelijk. En daar doen we het allemaal voor: we willen iedereen met plezier beter leren voetballen en iedereen zijn of haar eigen top laten halen.”