Vijf, zes jaar lang stond het bovenaan de agenda. Gesprekken met de gemeente, plannen, bijstellen, opnieuw rekenen. Deze zomer wordt het werkelijkheid: op sportcomplex Meihoven krijgt VV Ameide een tweede kunstgrasveld.
De gemeenteraad van Gemeente Vijfheerenlanden stelde op 5 februari 2026 één miljoen euro beschikbaar voor aanleg en onderhoud. Als alles volgens planning verloopt, ligt het veld er eind augustus speelklaar bij. Voorzitter Gertjan de Wit kan het inmiddels hardop zeggen zonder slag om de arm. “Eindelijk wordt ons veld vervangen. Eén van de natuurgrasvelden maakt plaats voor kunstgras. Voor de korte termijn is dit een hele goede oplossing.”
VV Ameide beschikte tot nu toe over twee volwaardige velden en een trainingsveld. In de praktijk kwam dat neer op “2,5 veld”, zoals De Wit het noemt. De oorspronkelijke wens van de club was om het halve trainingsveld uit te breiden tot een volledig veld. “Dat plan hebben we vijf jaar vastgehouden,” vertelt hij. “Het lukte de gemeente niet om het stuk grond waar die uitbreiding dan zou moeten plaatsvinden over te kopen.”
Ondertussen bleef de druk toenemen. De vereniging groeide, trainingen moesten steeds vaker worden geschrapt en bij nat weer was het natuurgras simpelweg niet bespeelbaar. “Wij zijn steeds meer aan de bel gaan trekken,” zegt De Wit. “Op een gegeven moment moet je ook doorschakelen.”
Dat doorschakelen leidde tot het huidige plan: een tweede kunstgrasveld. Volgens de officiële rekentool van de KNVB zou Ameide met het huidige ledental zelfs drie volwaardige velden nodig hebben. “Nu hebben we twee kunstgrasvelden. Trainingstechnisch zijn we gered.”
Minder afgelastingen, meer zekerheid
De afgelopen jaren kampte Ameide regelmatig met afgelaste trainingen en wedstrijden. Vooral in natte periodes werd het natuurgras een beperkende factor. Dat zorgde voor schuiven in het schema, uitwijken naar andere momenten en soms simpelweg voor stilstand. Met het nieuwe kunstgrasveld verandert dat structureel. Kunstgras biedt meer speeluren, is minder weersafhankelijk en maakt het plannen eenvoudiger. “Voor onze leden betekent dit vooral speelzekerheid. Dat is het belangrijkste.”
De club telt ongeveer vijfhonderd leden. Op piekmomenten is het sportcomplex al krap. Een ledenstop dreigde in de toekomst een reëel scenario te worden. “We liepen tegen onze grenzen aan,” erkent De Wit. Het nieuwe veld biedt lucht.
Langlopend dossier
Hoewel het besluit formeel op 5 februari werd genomen, loopt het traject al jaren. Afgelopen november werd een motie ingediend om het beschikbaar stellen van het budget te versnellen. Die werd unaniem aangenomen. In januari volgde het bericht dat het budget waarschijnlijk rond zou komen. Nu is het definitief.
Blik op de lange termijn
Toch is het dossier niet volledig gesloten. De lange termijn blijft onderwerp van gesprek. De wens om het trainingsveld te verbreden tot een officieel veld ligt nog altijd op tafel. “Dat blijft onze ambitie,” zegt De Wit. “Maar voor nu zijn we blij met deze stap.”
Klik op VV Ameide voor de laatste artikelen over de club.
Klik op VV Ameide voor meer artikelen over de club.

