Professionele taferelen bij BSM: Spelers krijgen auto van de club

0
23

Vijf volwassen kerels gepropt in een felgroene Renault R5 met het clublogo van BSM erop. Stickers van sponsors plakken op de deuren, sporttassen op schoot en vooral veel gelach. Elke dinsdag, donderdag en zaterdag rijdt het autootje vanuit Amsterdam naar Bennebroek. “Hij staat bij mij voor de deur,” lacht aanvoerder Quinte Lammerse (26). “Zo kan ik hem elke dag bewonderen.”

Je zou kunnen zeggen dat de auto meer dan een vervoersmiddel is. Het is een symbool van vriendschap. Lammerse woont in Amsterdam samen met teamgenoot Damian de Jong. De andere drie jongens (Leandro Tol, Tom Hortensius en Cas Hortensius) die meerijden wonen verspreid door de stad. “We kennen elkaar al sinds kleins af aan. We hebben in de F’jes samen met elkaar gevoetbald en nu wonen we allemaal in Amsterdam. Maar BSM is ons ding. Daar zijn we samen groot geworden, dus rijden we nog steeds elke week terug.”

Wie ooit met het openbaar vervoer van Amsterdam naar Bennebroek moest, weet: dat is geen pretje. “We hebben dat een tijdje geprobeerd. Soms konden we dan in Hoofddorp worden opgepikt door wat teamgenoten, maar alsnog was je meer dan een uur onderweg. Op een gegeven moment waren we daar klaar mee.”

De oplossing werd aangeboden door bestuursleden Michel Rijkelijkhuizen Martijn van Kampen. “Martijn uit het bestuur werkt bij een Renault-dealer. Hij zei: ‘Wat als we een auto regelen voor jullie?’ Dat hebben we toen als club gedaan. We leasen die auto en betalen een berag per maand. Dat geld hebben we bij elkaar gesprokkeld door zelf sponsors te zoeken. We hebben mensen proberen te vinden buiten het sponsorbestand van BSM. Dat is gelukt en nu staan ze allemaal met een sticker op onze auto.”

De felgroene R5 wordt niet alleen gebruikt voor trainingen. Bij uitwedstrijden wordt hij zo nu en dan gesignaleerd op de weg voor de spelersbus. “Dat was machtig” lacht Lammerse. “Afgelopen seizoen speelden we de finale van de nacompetitie. Er was een bus geregeld, maar wij reden met die auto voor de bus uit. Vijf man erin, allemaal lange jongens, in dat kleine autootje. Een geweldig gezicht.”

Van luie spits tot aanvoerder

Lammerse speelt al sinds zijn derde bij BSM. “Mijn zus wilde op voetbal, maar dat mocht alleen van mijn vader als ik ook op voetbal ging. Dat wilde hij graag. Vandaar dat ik al sinds mijn derde rondbazuin op de club. Op mijn zestiende mocht ik al wat invalbeurten maken bij het eerste. Sinds mijn zeventiende stond ik vast in de spits. Toen was ik nog wel een luie spits hoor,” grinnikt hij. “Inmiddels weet ik dat er iets meer bij komt kijken dan alleen maar balletjes afwachten..”

Inmiddels is Lammerse aanvoerder van het eerste elftal. “Je moet je niet anders gaan gedragen omdat je die band draagt. Ik coach van nature al veel. Maar ik moet eerlijk zeggen: als je hier al 23 jaar rondloopt, dan is het gewoon mooi om dat bandje te dragen. Daar ben ik toch wel trots op.”

Van zondag naar zaterdag

BSM maakte afgelopen zomer de overstap van de zondag naar de zaterdag. “Qua niveau is het iets hoger, maar dat maakt het juist leuker. We moeten in eerste instantie gewoon voor handhaving gaan.” Zelf heeft hij een helder doel. “Twintig doelpunten. Dat vind ik altijd een mooi rond getal. De ene keer haal ik het, de andere keer zit ik er net wat onder. Met 22 wedstrijden dit seizoen zou ik tevreden zijn als ik er 20 kan maken.”

Klik op BSM voor de laatste artikelen over de club.
Klik op BSM voor meer informatie over de club.