Spirit heeft zaterdag op bezoek bij FC IJsselmonde goede zaken gedaan in de strijd om het kampioenschap. Zelf won het vrij eenvoudig met 0-3 en zag op het naast gelegen veld concurrent De Zwerver met 0-0 gelijk spelen tegen Overmaas.
Op het zonovergoten Sportpark Olympia, waar FC IJsselmonde èn Overmaas hun thuiswedstrijden spelen, nam Spirit via Ruben Slooff al in de 11e minuut de leiding. De aanvoerder verdubbelde 5 minuten later de voorsprong na een prachtige pass van Levi de Jong (0-2).
Spirit kreeg in het vervolg van de 1e helft nog een aantal mogelijkheden. Een schot van Olaf Visser belandde in de handen van de keeper en Levi de Jong en Ruben Slooff schoten (hoog) over. Vlak voor rust kreeg Thico Addicks de bal niet voor het doel waar Ruben Slooff en Levi de Jong geheel vrij voor het doel opkwamen.
In de 2e helft was het de thuisclub dat wat meer het spel maakte. Het zocht regelmatig het Ouderkerkse doelgebied op, maar tot echte kansen kwam het niet. De Spirit defensie, waarin Marijn Advocaat na lang blessureleed zijn rentree als basisspeler maakte, hield goed stand.
Na een uur spelen kwam Spirit op 0-3. Levi de Jong gaf de bal aan Thico Addicks dat zijn schot via de keeper naast het doel zag gaan. De snel genomen corner kwam bij Jéziël van der Zijde die hoog voorgaf richting de 2e paal. Ruben Slooff kopte terug op Levi de Jong die van dichtbij de definitief beslissende treffer inkopte. In het restant van de wedstrijd moest Sean Luthart nog 2 keer in actie komen en trof Levi de Jong het zijnet.
Na afloop spoedde de ploeg naar het naastgelegen veld om te kijken wat concurrent De Zwerver deed. Het was en bleef daar 0-0 waardoor Spirit nu weer samen met de ploeg uit Kinderdijk (in punten) bovenaan staat in de 3e klasse J. De Zwerver bezet nog wel de 1e plaats door een iets beter doelsaldo (5 doelpunten).
Behalve de strijd om het kampioenschap wordt er in de competitie ook volop gestreden om de 2e en 3e periode. Rijsoord leidt de 2e periode, maar ziet De Zwerver en Slikkerveer op 1 punt in hun nek hijgen. Voor de 3e periode (de hoogst genoteerde ploeg in de eindstand achter de kampioen die nog geen periodetitel heeft) zijn Slikkerveer, Rijsoord en Drechtstreek met elkaar in gevecht. Slikkerveer heeft daar 1 punt voorsprong.
Onderin gaat de strijd ook nog volop door. Hekkensluiter ZBC’97 won met 3-2 van Wieldrecht en gaf daarmee de rode lantaarn af aan LMO, dat met 3-2 verloor van Drechtstreek. Beide ploegen staan nog op de rechtstreekse degradatie plekken. LMO staat nu 2 punten achter ZBC’97. Om nacompetitie af te dwingen moeten beide ploegen in de resterende 3 wedstrijden resp. 2 en 4 punten goed maken op Streefkerk, dat verrassend met 0-3 won bij Pelikaan. Groote Lindt (5-0 nederlaag bij Rijsoord) staat met slechts 1 punt meer op de laagste ‘veilige’ plaats.
Volop spanning dus, waarbij met name Rijsoord een sleutelrol gaat spelen. Zelf maakt het nog steeds kans op plaatsing van de nacompetitie voor promotie naar de 2e klasse, maar heeft in de laatste 2 speelronde koplopers Spirit (thuis) èn De Zwerver (uit) op het programma.
Klik op VV Spirit voor de laatste artikelen over de club.
Klik op VV Spirit voor meer informatie over de club.