Stap naar SDO’63 kwam voor Mathijn Bruijns op goede moment

0
30
Mathijn Bruijns

LAMSWAARDE – Hij liep sinds zijn vijfde rond bij v.v. Steen waar hij de laatste seizoenen voetbalde bij het tweede elftal van de derdeklasser. Daar merkte hij dat de prioriteit soms minder bij het voetbal lag. Hij zocht een nieuwe uitdaging en was een eerdere toenadering van SDO’63 nog niet vergeten. Die interesse was er nog altijd en dit keer besloot de middenvelder naar ’t Heilig Land te verkassen.

 

“Michel van Bunder had me al eerder eens gepolst of ik interesse had maar ik had toen niet de behoefte om elders te gaan voetballen. Maar nu voelde ik dat dit het goede moment was om toch een keer de stap te wagen. Mezelf uitdagen en in een nieuwe omgeving weer extra drive hervinden. Tot op heden is dat een goede keus gebleken. Daarnaast hebben we bij SDO’63 met de komst van nog een aantal nieuwe jongens een prima selectie staan die wat mij betreft zeker kan gaan verrassen.”

 

Een harde doelstelling is er nog niet vastgesteld. “Nee en dat komt omdat we daar onderling niet helemaal uitkwamen. Het is natuurlijk ook niet eenvoudig om te bepalen waar we precies staan ten opzichte van andere teams. Sommigen zijn nieuw voor iedereen, sommige hebben ook veranderingen ondergaan net zoals onze groep. Ik denk dat een plek in de linkerrij mogelijk moet zijn of misschien wel meer. Dat baseer ik vooral het gegeven dat er jongens zijn bijgekomen die de selectie echt sterker hebben gemaakt. Met de komst van Niek Luime hebben we er  bovendien een speler bij gekregen die op hoger niveau al heel veel ervaring heeft opgedaan. De trainer heeft een duidelijke speelwijze en er wordt ook gedisciplineerd getraind. Al die elementen bij elkaar moeten op een gegeven moment vruchten gaan afwerpen.”

 

Tot zijn tweeëntwintigste speelde Bruijns op Steen waar hij de gehele jeugd doorliep en uiteindelijk tot het tweede elftal reikte. “Daar voetbalde ik voornamelijk als controleur op het middenveld. Bij SDO’63 is mijn rol wel wat anders. Daar sta ik vooral op ‘10’ en moet me meer met de opbouw bezighouden. Ik ben nu actiever, moet meer meters maken van box to box en op beslissende momenten de duels aangaan. Een andere manier van spelen maar wel weer een leuke ontwikkeling voor mezelf als voetballer. Net zoals ik merk dat de vijfde klasse wel een stukje fysieker is dan ik altijd bij het tweede elftal gewend was. Daar werd meer gevoetbald.”

 

Hoewel hij merkt dat hij voetballend zeker een meerwaarde is voor het elftal en vooraf technisch en in de opbouw zijn mannetje staat, weet hij ook op welke vlakken het nog beter moet. “Dat is vooral in het spel zónder bal. Daarin moet ik meer brengen, meer vuile meters maken en vooral in de duels meer mezelf laten gelden. Bij Steen kon ik dat dus vaak voetballend oplossen, nu vraagt het soms om echte duels om de bal. Daarin moet ik zeker nog meer durf tonen en fysieker mezelf wapenen.”

 

De afgelopen seizoenen kenmerkten zich voor de inwoner van Heikant ook regelmatig door lichamelijke mankementen en blessures. Dat blessurespook hoopt hij bij SDO’63 buiten de deur te houden. “Dat is wel het voornaamste doel en gaat nu, mede dankzij de inspanningen van de trainer, die ook fysio is, tot nu toe goed. Een keer een volledig seizoen voetballen zonder sores te hebben om mijn lichaam. Als dat lukt én ik kan daarnaast bij een doelpunt of vijftien betrokken zijn, dan zou ik daar nu direct voor tekenen.”