‘Ik vind het leuk om met mensen bezig te zijn’

0
16
Mensen

Al bijna vijfentwintig jaar verbonden aan de club, heeft Niels van Dongen bij UVV’40 zo’n beetje alles wel gedaan wat je kunt bedenken. Van jeugdtrainer en technisch coördinator tot trainer van het eerste. En vanaf dit seizoen gaat hij zich ook richten op het begeleiden van jeugdtrainers. “Ik vind het leuk om met mensen bezig te zijn.”

Alles gedaan

Op welk niveau en met welke leeftijd, maakt hem eigenlijk niet uit. “Ik loop hier al vanaf mijn vijftiende rond in verschillende functies, en heb ondertussen alles wel gedaan. Jeugd, senioren, maar ook technisch coördinator van de bovenbouw.” Met die laatste functie is Van Dongen (29) sinds deze zomer gestopt. “Dat is niet helemaal geslaagd.” Wel blijft hij betrokken bij het eerste elftal van de club, samen met Robert Charlier, Ties Jansen, Jaap Berendschot en sinds dit seizoen ook Wout Brinkman. “Ik ga Wout begeleiden bij het behalen van zijn VC2.”

Kennis overbrengen

Iets wat Van Dongen vanaf dit seizoen opleidingsbreed zal gaan doen binnen UVV’40. “We hebben een nieuwe jeugdcommissie, daar hangen jeugdtrainers van de onderbouw en de bovenbouw onder, alleen was er buiten Jeroen van Riel niemand met papieren die ze kon begeleiden. Dus ga ik dat doen.” Hoe dat er in de praktijk uit zal zien? “In feite willen we meer gaan doen met kennisdeling. Dus opleidingsavonden organiseren, workshops geven en met trainers meelopen tijdens trainingen of wedstrijden.”

Met als simpel doel: “Om trainers te helpen ontwikkelen.” Een rol die naar eigen zeggen goed bij Van Dongen past. “Ik vind het leuk om met mensen te werken én om kennis over te brengen.” Daarnaast vult hij aan: “Ben ik een echte Ulvenhouter. Ik kom hier al vanaf mijn zesde, dus ken een hoop mensen. Dan is het natuurlijk leuk om iets voor de vereniging te kunnen doen.” En iets achter te laten, waar ze verder mee kunnen.

“Na dit jaar is het voor mij een mooi moment om verder te gaan kijken.” Wat dat precies wordt, weet Van Dongen nog niet. “Komend jaar ga ik eerst een andere baan zoeken en het iets rustiger aan doen met de voetbal, daarna kijk ik wel wat ik ga doen als trainer. Jeugd of senioren.”

Het mooiste

Onder meer stagegelopen bij de dames van Bavel, kan het wat dat betreft alle kanten op. “Dames zijn over het algemeen wat socialer, en denken meer met je mee. Ook dat vind ik leuk.” “Maar tieners kun je zowel binnen als buiten het veld weer meer bijbrengen. Terwijl je bij een eerste elftal meer de dynamiek hebt met ook alle niet voetbalgerelateerde zaken eromheen.” Het bloed kruipt in ieder geval waar het niet gaan kan. “Voetbal is gewoon leuk, hè? Ik speel al sinds mijn zesde bij UVV’40 en ben vanaf mijn negentiende alleen maar training gaan geven. Al deed ik dat daarvoor ook al.”

Tussendoor had hij ook nog twee jaar de O15 van TSC uit Oosterhout onder zijn hoede. Van Dongen is van huis uit Bedrijfseconoom en inmiddels in het bezit van zijn VC3. “Dat vond ik heel leuk, samen met al die andere jeugdtrainers. Praten over voetbal, blijft toch het mooiste om te doen!”