Sinds iets meer dan een jaar, is Ria van Boxtel bij TVC Breda als kantinebeheerster verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de kantine. En ondanks dat er stiekem soms best wel wat tijd in gaat zitten, geniet de moeder van twee voetballende kinderen vooral van alle gezelligheid. “Ze komen nu ook steeds vaker even een praatje maken.”
Want inmiddels, begint Van Boxtel (38) voor de voetballers en supporters van TVC Breda, natuurlijk een bekend gezicht te worden. “Ze herkennen mij nu ook. Dus komen ze vaak even een praatje maken. Dat vind ik hartstikke leuk!” Als werk, ziet de inwoonster van Breda het dan ook absoluut niet. “Het is één en al gezelligheid. Ik heb het enorm naar mijn zin.”
Contact
En dat allemaal, nadat ze ruim een jaar geleden werd gevraagd, door het nieuwe bestuur van de club. “Of ik het leuk zou vinden om kantinebeheerster te worden.” Heel even nagedacht, besloot Van Boxtel het te doen. “Ik was toch al veel op de club én hielp de vorige beheerder regelmatig met allerlei dingen.” Haar band met TVC Breda, gaat dan ook al een lange tijd terug, vertelt ze. “Mijn kinderen voetballen hier allebei. Mijn dochter keept in de JO13-3 en mijn zoon speelt in de JO17-1. Daardoor kom ik er zelf nu ook alweer zo’n twaalf jaar.” Met veel plezier. “De gezelligheid onderling, tussen de verschillende teams, maakt het gewoon een heel leuke club.” Zoals Van Boxtel ook in de kantine, geniet van de gezellige sfeer. “De derde helft en het contact met de mensen, daar doe je het voor!” Al moet er natuurlijk ook wel gewerkt worden. “Op woensdag sta ik vaak achter de bar en ook tijdens clubavonden, ben ik aanwezig. Soms haal ik op vrijdag nog wat dingen uit de vriezer en op zaterdag ben ik er ook altijd.” Om op zondag, de boel schoon te maken en te zorgen voor de bevoorrading. “Dan doe ik de bestellingen voor zowel de keuken, als de bar.”
Drukker
Ook is Van Boxtel, die zelf nooit heeft gevoetbald, verantwoordelijk voor het inplannen van de vrijwilligers. “Dat is soms nog wel eens lastig, omdat je meestal terug moet vallen op dezelfde mensen. Dan is het regelmatig zelf gaten vullen, achter de bar.” Gelukkig, gaat dat steeds beter. “We hebben er een aantal vrijwilligers bij. Dus kan ik door middel van een peiling in de app, iedereen een paar uurtjes inplannen.” En dat is nodig ook. “Je merkt dat het weer drukker begint te worden in de kantine.” Ook aan de reacties. “Die zijn alleen maar positief. De kantine is opgeknapt en mensen zien dat het gezellig is.” De gemiddeld tien uur per week, steekt Van Boxtel er de komende jaren dan ook met alle liefde in. “Ik vind het hartstikke leuk, dus ik wil het zeker nog wel een tijdje blijven doen!”
Klik op TVC Breda voor de laatste artikelen over de club.
Klik op TVC Breda voor meer informatie over de club.

