Geblesseerd geraakt op wintersport, is het nieuwe jaar voor Kris Grinwis allesbehalve lekker begonnen. Maar ondanks zijn schouderblessure, kijkt de middenvelder van vijfdeklasser WFB vol vertrouwen uit naar de rest van het seizoen. “We willen heel graag de nacompetitie halen.”
Al zullen ze dat voorlopig, dus zonder hem moeten zien te doen. “Tijdens het snowboarden ben ik op mijn linkerschouder gevallen, waardoor ik een tijdje in een brace heb moeten lopen.” Schade aan zijn sleutelbeen en verschillende pezen, hoopt de 21-jarige Grinwis dat het allemaal meevalt. “Als het meezit, kan ik volgende week zaterdag weer spelen.” Dat klinkt gezien zijn valpartij, logischer dan het daadwerkelijk is. “Het was een beetje ongelukkig. Ik moest remmen voor een klein kind, daardoor raakte mijn bord vast in een hoopje sneeuw en maakte ik een salto. Het was de eerste keer tijdens de vakantie dat ik viel…”
Leuke groep
Op het voetbalveld, loopt het voorlopig gelukkig een stuk soepeler. “We wilden graag meedoen voor promotie, maar ik had niet per se verwacht dat we bij de winterstop tweede zouden staan.” Inmiddels afgezakt naar de derde plaats, is Grinwis nog altijd overwegend positief. “De start was heel erg goed, de laatste paar wedstrijden vallen de resultaten misschien een beetje tegen. Daar hebben we een paar keer dure punten laten liggen. Wat dat betreft had er misschien nog wel meer ingezeten.” Iets wat de inwoner van Ouddorp op voorhand, niet helemaal aan had zien komen, is hij eerlijk. “We hebben een nieuwe trainer (Arjan Vuik) en ook een aantal nieuwe spelers. Dan is het toch altijd maar weer afwachten.” Spelers, die flinke versterkingen blijken te zijn, vertelt Grinwis. “Met Rowan (Breen) hebben we weer een echte doelpuntenmaker. Dat scheelt veel. Vorig seizoen, misten we echt doelpunten.” Verder dan een zesde plek, kwam WFB destijds daardoor niet. “Nu merk je dat ook de groepsdynamiek een stuk beter is. We hebben een leuke groep en zowel op, als buiten het veld, kunnen we goed met elkaar opschieten. Dat zie je aan de resultaten.” Resultaten, die de club uit Ouddorp uiteindelijk een deelname aan de nacompetitie op moeten leveren. “Het verschil met koploper Vlotbrug is veel te groot, dus we willen graag tweede worden. Dat zou het mooiste zijn. Al wordt dat best lastig.” Maar onmogelijk, is het volgens Grinwis niet. “Soms krijgen we nog wel eens te makkelijk een doelpunt tegen, dat moet eruit. Net als de persoonlijke fouten.”
Vervelend doen
Fouten die Grinwis zelf, als nummer zes, zo min mogelijk probeert te maken. “Ik ben niet de beste voetballer, meer een harde werker. Iemand die verdedigend sterk is en in duels 120 procent geeft om de bal te veroveren. Ook al ben ik niet de grootste.” Maar ondanks dat zijn kracht ligt in het helpen van de verdediging, probeert de middenvelder ook in de opbouw zijn steentje bij te dragen. “Dan wil ik graag de bal hebben.” Kwaliteiten, waar ze bij WFB al flink wat jaren van mogen genieten. “Ik ben hier begonnen in de F’jes en heb nooit ergens anders gespeeld.” Samen met zijn vrienden. “En ineens stond ik in het eerste, haha.” Iets waar hij al die tijd, stiekem toch wel een beetje van droomde, kan Grinwis zich herinneren. “Vroeger stonden we op zaterdag allemaal langs de lijn te kijken, dan keek je toch wel op tegen spelers van het eerste. Ooit hoopte je daar zelf te staan. Dat is gelukt!” Vooral wedstrijden tegen Stellendam, kan hij zich nog goed herinneren. “Dan stond je daar als een stelletje kleine rotkinderen, een beetje vervelend te doen.” Aan zijn liefde voor de club, is in al die jaren in ieder geval niks veranderd. “Al mijn vrienden zitten hier nog steeds, dus ik heb het stik naar mijn zin!” Vertrekken, zal Grinwis dan ook niet zo snel doen. “Ik denk ook niet dat ik hogerop kan.” Nu maar hopen, dat zijn schouders heel blijven. “Vlak voor de winterstop, thuis tegen Vlotbrug, raakte ik geblesseerd aan mijn andere schouder. Na een tackle, kwam ik verkeerd neer. Toen lag ik er twee maanden uit.” Eerst zijn rechterschouder en nu dus links. “Het zal lompigheid zijn, zeker?”
Klik hier voor meer artikelen over VV WFB
Klik hier voor meer informatie over VV WFB



