‘Het is wel lekker dat je gewoon droog staat’

0
25

Na maanden zonder overkapping, heeft het sportpark van Melissant zijn gezicht weer terug. Want nadat storm Louis eind februari 2024 voor onherstelbare schade had gezorgd, pakte selectiespeler Tom Rosmolen onlangs de handschoen op. Met een fantastisch eindresultaat tot gevolg. “Het werd tijd om er wat aan te gaan doen!”

Want een kantine zonder terras en overkapping, dat kon toch eigenlijk niet, vond ook de 23-jarige Rosmolen. “Het bleef een beetje liggen, dus ben ik erin gesprongen. Als een soort voortrekker.” En niet voor niks, zo legt hij uit. “Ik werk zelf in de industriebouw, bij Ballast Nedam Industriebouw. Dus met een aantal mannen van het werk, heb ik de boel opgepakt. Dat scheelt ook weer geld.” Zogezegd, zo gedaan. “Het was een beetje stil en ik vond het tijd om er wat aan te gaan doen!”

Mooi initiatief

In oktober samen met vrijwilligers van de voetbal begonnen met het verwijderen van restanten van de voormalige overkapping, konden de echte voorbereidingen gaan beginnen. “Daarna heeft het bedrijf R. Kort Grondwerken B.V. gezorgd voor het ontgraven en het aanvullen van het terras.” Vervolgens werd de fundering voor de overkapping gemaakt en kon het beton worden gestort. In samenwerking met een bedrijf uit Stellendam. “Anker Beton heeft in ruil voor een reclamebord, het beton geleverd. Dat was een mooi initiatief!” Het staalwerk voor de overkapping werd daaropvolgend verzorgd door De Wit Mechanisatie B.V. en Petry Hoofdman en Jan Kees Mijnders van GO Dak en Gevel repareerden op hun beurt de beschadigde gevel en plaatsten de overkapping. Maar ook Johan Troost, wil Rosmolen absoluut niet onbenoemd laten. “Die stond altijd snel paraat wanneer er een kabel werd geraakt, haha!” Het eindresultaat, mag er dan ook zijn. “Iedereen is er heel blij mee en het is echt mooi geworden.” Ook zelf, is de voetballer van het eerste elftal meer dan tevreden. “Het was een heel leuk project om te doen én te begeleiden. Helemaal omdat het voor je eigen club is.” Twee vliegen in één klap dus, lacht de verdediger van het vlaggenschip. “Voor het publiek bij onze wedstrijden, is het natuurlijk ook top. Het is wel lekker dat je gewoon droog staat.”

Best gevaarlijk

Iets wat de afgelopen maanden, dus niet kon. Na die bewuste dag eind februari 2024. “Door de storm Louis is onze overkapping toen voor een deel weggewaaid en losgeraakt.” Met onherstelbare schade tot gevolg. “Die platen zijn ook nog tegen de lichtmasten geknald, dus het was best wel gevaarlijk. Gelukkig was er op dat moment niemand aan het trainen.” En hoewel het dus even heeft geduurd, is alles het wachten waard geweest. “We hebben ook meteen het terras aangepakt, die is een stukje groter geworden.” Maar vooral met de overkapping, zijn ze bij Melissant heel gelukkig. “De afgelopen twee jaar moesten we, bijvoorbeeld bij ons toernooi tijdens Hemelvaartsdag of het organiseren van een feest, tenten neerzetten. Dat is geen doen.” Nu alleen, de boel nog een klein beetje aankleden. “Het terras ligt wat hoger dan het voetpad, dus daar moeten we nog wat hekjes plaatsen.” Wat Rosmolen betreft, missie geslaagd. “Ik kan de overkapping bijna vanuit mijn huis zien!”

Klik op Melissant voor de laatste artikelen over de club.
Klik op Melissant voor meer informatie over de club.