‘Dan moet je soms accepteren dat het minder gaat’

0
14

Waar het vorig seizoen tot het einde toe spannend bleef in de strijd om lijfsbehoud, hoopt Menno Schouten zich dit jaar met GDC iets minder druk te hoeven maken om degradatie. En voorlopig, heeft de derdeklasser het beter voor elkaar, merkt de aanvallend ingestelde speler. “We voetballen makkelijker!”

Kortom, er heerst bij Schouten (28) na de eerste paar wedstrijden toch vooral een positief gevoel. Onder andere over de groep. “We staan er beter voor dan vorig seizoen.” Beter voetbal, alleen nog te weinig punten, is de inwoner van Genderen eerlijk. “Nu moeten we meer gaan scoren en onszelf belonen.” Want één ding is voor de aanvaller annex middenvelder heel duidelijk: “We willen het minder spannend maken dan afgelopen seizoen!”

Meer scoren

Een seizoen waarin GDC uiteindelijk tiende werd en maar drie punten boven de nacompetitiestreep eindigde. “Eigenlijk is het tot het einde toe spannend gebleven.” En dat terwijl Schouten lang het gevoel had, dat er meer in zat. “We hadden er meer uit kunnen halen, ondanks dat we in een zwaardere competitie zaten.” Want, zo memoreert hij. “Het was echt iedere wedstrijd knokken.” Met een toch ietwat jeugdige groep, legt Schouten uit. “Er kwamen best wat jonge spelers bij, dan moet je toch weer een beetje wennen aan elkaar.” Helemaal, als de druk er ook nog eens vol op komt te staan. “Als je op die degradatiestreep staat, weet je op een gegeven moment wel dat het echt móet in plaats van mag.” Zorgen, maakte Schouten zich echter niet, vertelt hij. “Je probeert vooral omhoog te blijven kijken.” Iets wat ze bij de club uit Eethen, ook nu weer willen doen. “We zijn beter op elkaar ingespeeld en iedereen weet wat we aan elkaar hebben.” Toch blijven de driepunters voorlopig nog een klein beetje uit. “Als we zo blijven voetballen, komt het goed! Alleen moeten we meer gaan scoren.” Waaronder Schouten zelf. “Vroeger heb ik eigenlijk altijd aan de buitenkant gespeeld, maar nu sta ik meestal op tien. Dat vind ik een fijne plek.” Een positiewissel, die hem dus meer dan goed bevalt, zo blijkt. “Het is prettig om centraal te spelen, omdat je dan alle kanten op kan.”

Niet klagen

Al was het in het begin, best wel even wennen, is Schouten eerlijk. “Je moet natuurlijk anders lopen, dan als buitenspeler. Maar ook op deze positie, kun je veel acties maken. Dat voelt goed!” Zelfs als de ruimtes wat kleiner worden. “Dat vind ik eigenlijk niet erg. Ook niet als er veel spelers op me af komen.” Aan zijn kwaliteiten, zal het bij Schouten dan ook niet liggen. “Ik ben technisch én wendbaar.” Al wordt dat laatste, steeds ietsje minder, lacht hij. “Vroeger was ik sneller. Daarom sta ik nu denk ik op tien, haha!” Bij de club, waar de dribbelaar al bijna zijn hele leven komt. Op een korte periode bij Wilhelmina’26 na dan. “Bij GDC hadden ze destijds nog geen kaboutervoetbal, dus ben ik daar toen begonnen.” Tot het moment, dat hij de overstap naar Eethen kon maken. “Vanaf mijn zesde, voetbal ik hier!” En niet voor niks. “Het is gewoon heel gezellig, een beetje dat familiegevoel. Daarom hoef ik ook niet zo nodig weg.” Hoe dat komt? “We doen het met het materiaal wat we hebben. Geen spelers van buitenaf, dus moet je soms accepteren dat het iets minder gaat. Daar klaagt verder niemand over.” Iets te klagen, heeft Schouten overigens op persoonlijk vlak zelf wel. “Mijn enkels zijn niet zo goed meer. Die heb ik nu ondertussen al een keer of zes gescheurd.” Gelukkig doet tape, vooral bij zijn rechter, wonderen. “Voetballen zonder in te tapen, zit er niet meer in.” Hopelijk, houdt hij dat de komende jaren nog een tijdje vol. Want één ding weet Schouten zeker: “Ik ga hier nooit meer weg!”

Klik hier voor de gepersonaliseerde clubpagina van GDC.