DIA viert jubileum: ‘Stabiele dorpsclub geworden’

0
62

Ze moesten er bij DIA even op wachten, maar eind juni was het dan eindelijk zover. De viering van het 80-jarig jubileum van de club. En ondanks dat de plannen eerder vanwege corona moesten worden uitgesteld en al vijf jaar in de kast lagen, was het één groot feest, glundert organisator Nik van Oosterhout. “We hebben met z’n allen een fantastisch weekend neergezet!”

Een weekend, dat dus eigenlijk vijf jaar geleden al op de planning stond. “Maar toen hebben we dat door corona uit moeten stellen en zijn de plannen in de kast beland.” Om ze er een maand of twaalf geleden, weer uit te halen. “Sindsdien zijn we met onze jubileumcommissie één keer in de twee weken bij elkaar gekomen en is het balletje gaan rollen.” Want, zo vertelt de 25-jarige Van Oosterhout. “We wilden met een nóg beter en groter plan komen!”

Dubbelrol

En inmiddels een fantastisch jubileumweekend verder, kan de inwoner van Teteringen de conclusie trekken, dat die missie in ieder geval geslaagd is. “We hebben echt ieder lid, iets aan kunnen bieden. Van een clinic voor het G-team, tot aan toernooien voor de jeugd en de senioren, en natuurlijk de wedstrijd van het huidige eerste, tegen oud-spelers van het eerste.” Om de feestavond, nog maar niet te vergeten. “Al met al, was het een behoorlijk vol en compleet weekend. We wilden iets organiseren, wat 1200 man leuk vindt. Dat is gelukt!” Vrijdag 20 juni tot en met zondag 22 juni, zal Van Oosterhout persoonlijk, dan ook niet zo snel vergeten. En niet voor niks. “Als speler van het eerste, had ik eigenlijk een beetje een soort dubbelrol.” Want naast voetballer, was de linksbuiten ook lid van de jubileumcommissie. Samen met Huub Kerkhof, Huib van Berkel, Rick van Hooijdonk en vader Rob. “Ik speel hier al heel mijn leven en vind het leuk om wat terug te doen voor de club.” Onder andere door feestjes te organiseren. Al was de feestavond tijdens het jubileum, voor Van Oosterhout niet het absolute hoogtepunt. “Op zondag mocht ik tegen ‘Oud DIA’ spelen, dat vond ik ontzettend leuk! Juist omdat dat allemaal spelers waren waar ik eigenlijk mee ben opgegroeid.” Letterlijk en figuurlijk. Als kind van de club. “Op mijn vijfde of zesde ben ik hier begonnen. En nu speel ik zelf, samen met al mijn vrienden in het eerste.” Sterker nog. “Met ons familiebedrijf, zijn we inmiddels hoofdsponsor van de club geworden.”

Professionalisering

Trots op het jubileum, is wat Van Oosterhout betreft dan ook een understatement. “Dat we al zolang bestaan, maar ook dat ik de kans kreeg om het te organiseren. Dat is toch één groot feest, als je zoiets samen met vrienden en dorpsgenoten mag vieren?” Al kostte het de nodige bloed, zweet en tranen, lacht Van Oosterhout. “Een jaar voor het jubileum, zijn we weer bij elkaar gekomen, om te kijken wat er mogelijk was.” En te vergaderen over de financiering, de verkeersplannen en een mogelijk ontruimingsplan. “Tuurlijk kost dat veel energie, maar dat maakt zo’n weekend des te mooier. Het is precies geworden wat we ervan hadden verwacht en gehoopt.” Juist daardoor, bestaat DIA inmiddels 80 jaar, denkt hij. “We zijn natuurlijk een klein dorp, maar als je ziet hoe georganiseerd alles is. Er heerst een positieve vibe bij de club, de faciliteiten zijn top én er wordt goed beleid gevoerd. Iedereen weet altijd wat er gebeurt.” Ook in zijn eigen geval. “Vroeger ben ik jeugdscheidsrechter geweest, en daarna ben ik met de evenementencommissie gestart.” Dat laatste, doet Van Oosterhout tegenwoordig nog steeds. “Vooral om als club iets terug te geven aan de leden. In de vorm van leuke activiteiten.” Want stilstaan, daar doen ze niet aan bij DIA. “In al die jaren dat ik hier nu voetbal, heb ik een enorme professionaliseringsslag gezien. Zo hebben we zelf de kunstgrasvelden aangekocht, lopen alle teams er netjes bij in dezelfde kleding en is er een verenigingsmanager in het leven geroepen. Daardoor heb ik DIA echt van een klein clubje, naar een stabiele dorpsclub zien gaan.” Toch heeft Van Oosterhout, die vanaf zijn balkon de velden kan zien liggen, nog één ding op zijn bucketlist staan. Wat de voetbal dan betreft. “Het zou gaaf zijn als we in de voorbereiding een keer tegen NAC zouden kunnen spelen. Dat is natuurlijk leuk als speler, maar het zou ook een mooi evenement voor de jeugd zijn. Dan staat het hier volle bak!”

Klik hier voor meer informatie over RKVV DIA.
Klik hier voor meer artikelen over RKVV DIA.